Ortaokul ve liseler için yüz yüze eğitim başladı

Koronavirüsle mücadelede bir süredir uzaktan eğitim gören ortaokul ve lise öğrencileri, kademeli normalleşmeyle yüz yüze eğitime başladı.
Bu haber 2021-06-08 17:42:09 eklenmiş ve 615 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kademeli normalleşme takvimi kapsamında, geçen hafta ilkokul öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlamasının ardından bugün de ortaokul ve lise öğrencileri, okullarının yolunu tuttu.

Bir süredir uzaktan eğitim gören öğrenciler, sınıflarda koronavirüs kapsamındaki tedbirlerine uyarak ders başı yaptı.

TED Edirne Koleji’nin bahçesinde sabah fiziksel sosyal uyarak, sıraya giren öğrenciler, yine maske ve mesafe kurallarına göre sınıflarına girdi.

5. sınıf öğrencileri ise ilk müzik derslerini dışarıda işledi.

Haftada 2 gün okula gidecekler

Tüm ilkokullar ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda ise haftanın 5 günü tam zamanlı yüz yüze eğitim 1 Haziran itibarıyla başlatılmıştı. Tüm ortaokul ve liselerde ise yüz yüze eğitime, haftada 2 gün olacak şekilde geçildi.

Öğrenciler, İstiklal Ortaokulu’nun bahçesinde, maske ve mesafe kurallarına uygun şekilde toplandı.

İstiklal Ortaokulu Müdürü Yakup Öz, öğrencilere salgın tedbirlerini anlattı. İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra ilk ders zili çaldı, öğrenciler öğretmenleri eşliğinde, sosyal mesafe korunacak şekilde ayarlanan sınıflarına alındı.

Okulu özlediğini dile getiren İstiklal Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Hira Nur Güler, “Salgın sürecinde kuralllara uyumu eksik etmedik. Şimdi okulda yine aynı şekilde kurallara uyacağız.” Dedi.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarının salgında büyük önem taşıdığını söyleyen 6.sınıf öğrencisi Dilara Zurnacı, “Bu yüzden okulda da arkadaşlarımızla tenefüslerde oyun oynarken bu kuralları göz önünde bulundurarak hareket edeceğiz. Arkadaşlarımızı ve öğretmenlerimizi çok özledik” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2021 EDİRNE ÖNCÜ . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar