Müdür Dinç, projelerini anlattı

İki hafta önce Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne atanan İlhan Dinç’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Müdür İlhan Dinç, önümüzdeki dönemlerde hayata geçireceği projeleri anlattı.
Bu haber 2019-07-13 10:29:18 eklenmiş ve 449 kez görüntülenmiştir.
pendik escort

“Yaz-kış ayrımı olmadan çalışmaya devam edeceğiz”

Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Dinç, Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki müdürlük hayatında çeşitli projelere imza attığı gibi şimdi de örgün eğitimden yaygın eğitime geçtiği için yaz ya da kış ayrımı yapmadan çeşitli çalışma ve projeleri gerçekleştireceklerini söyledi.

“Her alanda varız”

Halk Eğitim Merkezi’nin yılın 365 günü vatandaşlara hizmet verdiğini dile getiren Dinç; “Yaz dönemlerinde özellikle çocuklarımız için gitar kursları olsun müzik, resim, İngilizce gibi kurslar açarak çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve akademik başarılarının yanında kültürel ve sosyal yönlerini kuvvetlendirmiş oluyoruz.Aynı zamanda yaygın eğitimde de genç ve yetişkinler için de dikiş-nakış kurslarımız oluyor. Devlet hastanesinde, açık cezaevlerinde ve tıp fakültesi bünyesinde rehabilitasyon tedavisi gören hastalara da bir meşgale olması ve kafalarının dağılması amacıyla çeşitli kurslarımız oluyor. Her alanda varız.Halk eğitim merkezinin olmadığı bir alan yok” dedi.

“Çiftçilerden kurslarımıza yoğun ilgi”

Kışın çiftçilerin fidan dikimi, ağaç budama, arıcılık gibi kurslara yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Dinç, “açılan kurslar sistem üzerinden de takip edilebiliyor. Şuan 23 yaş üstü özel eğitim ihtiyacı olan bireylerimiz var. Onlar için de kurslarımız devam ediyor. O çocuklarımızı da ailelerinden ayrı bırakarak sosyal yaşama kazandırmış oluyoruz” dedi.

“Cezaevi ile koordineli kurs açılacak”

Kurban bayramına kısa bir süre kaldığını hatırlatan Müdür Dinç, Açık Cezaevi ile koordineli olarak kurban kesim kursu açılacağını vebu süreç içerisinde cezaevindeki yükümlülerin kurban nasıl kesilir, nelere dikkat edilir gibi konuları öğrenmiş olacaklarını belirtti.

“Yalnız olmadığımızı hissettik”

Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşların müdürlerinden gelen hayırlı olsun ziyaretlerinin devam ettiğini söyleyen Dinç, “Onların ziyarete gelmesi de bizleri motive ediyor. Kendimizi mutlu hissediyoruz. Bize yalnız olmadığımızı hissettirdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“Gelen vatandaşlarımıza merhem olacağız”

Göreve başlayalı kısa bir süre olduğunu, ilerleyen zamanlarda çeşitli proje ve faaliyetlerinin olacağını söyleyen Dinç; “Devletin kapısı herkese açık olmalıdır. Kapımız her zaman herkese açık. 1980’lerin zihniyeti ile kurumumuz çalışmayacak. Her gelen derdini anlatabilecek.Gelen vatandaşlarımıza merhem olmaya çalışacağız. Kimseyi eli boş çevirmeyeceğiz. İmkânlar ölçüsünde Halk Eğitim Merkezi geniş bir kitleye sahip olduğu için o kitleyi mutlu etmeye çalışacağız.Devletin sıcak ve güler yüzünü vatandaşlarımıza göstereceğiz. Kapımız hiç kapanmayacak. İdareciliğe ilk başladığım zamanlarda da ağabeylerimiz, büyüklerimiz bize ne olursan ol mevki ve makamlar geçicidir o kapı kapanmasın dediler biz de o kapımızı her zaman açıyoruz. Güzel plan ve projelerimiz var. Onları dinamik kadromuz ile beraber hayata geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Önceki dönem Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan’a da bu güne kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür eden Dinç, ayrıca kendisi ile beraber iki müdür yardımcısının da göreve başladığınıbelirterek onlara da başarılar diledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar