Türk ve İslam düşmanı Pire Mitropoliti Serafim’den Hz. Muhammed’e hakaret

Yunanistan’da yaşayan Müslümanlara ve Türklere yönelik nefret söylemiyle gündemden düşmeyen aşırı Hıristiyan Ortodoks Pire Mitropoliti Serafim Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının canından çok sevdiği peygamberleri Hz. Muhammed’i hedef alan bir makale yayımladı.
Bu haber 2019-07-21 09:14:39 eklenmiş ve 291 kez görüntülenmiştir.

 

Mitropolit, makaleden ziyade küfürname olarak nitelenebilecek makalesinde, Müslüman Türk Azınlık vekillerinin Yunan Meclisi’nde, 400 yıl Yunan Ortodoksları köleleştiren, tecavüz eden ve katleden Osmanlıların inancı olan Kuran üzerine yemin etmesini Yunanistan’a ve Rum Ortodoks inancına karşı işlenmiş bir ihanetin rezaleti olarak değerlendirdi.

Batı dünyasında yüzyıllarca devam eden oryantalist çalışmalar kapsamında Hz. Muhammed'e (as) birçok iftiralar atılmış, hakaret içeren kelimeler kullanılmıştır. Mesela O'nun için (haşa!) "hasta", "yalancı peygamber", "sapık", "deccal" (anti-christ) gibi hakaret sözleri söylenmiştir. Bu tavır bugün de devam ediyor.

Hz. Muhammed'e bu ve benzeri ifadeler içeren hakaretin son örneğini İstanbul Rum Patrikhanesi’ne tabi olan ve emirlerini doğrudan Patrik Bartholomeos’tan alan Pire Mitropoliti Serafim sergiledi.

Serafim’in bu İslam ve Peygamberi Hz. Muhammed’e kustuğu kin ve nefret ilk değil, anlaşılan son da olmayacaktır. Bahsekonu şahsın Türk ve İslam düşmanı www.romfea.gr isimli haber sitesinde konuya ilişkin yayımlanan makalesinde Hz. Muhammed “kadın düşkünü” bir “cinsi sapık” olarak anlatılıyor. Peygambere hakaret etme konusunda usta olduğu anlaşılan Mitropolit, Yunanca tercüme edilmiş Kuran’ın Kerim’den ayetleri işine geldiği gibi örnek göstererek Hz. Peygamberi , “kadınlara düşkün Arap tüccarı sahte bir peygamber”, İslam’ı “hümik bir karışım ve dini kabül” olarak niteledi.

İslam’a hakarette sınır tanımayan Irkçı Mitropolit, “Yunan Meclisi’nde Kur’an üzerine yemin eden Batı Trakya Müslüman Türklerinin 3 seçilmiş milletvekillerini de bu sahte peygamberin cinsel sapıklığı ve saçmalıklarıyla uğraşan sahte bir dinin üzerine yemin ettiklerini” belirterek parlamentoda 3 Müslüman Türk vekilin varlığından duyduğu rahatsızlığı ve hazımsızlığını da ortaya koydu.

Küfürname olarak nitelenebilecek bu makaleyi Yunan Parlamentosunda Kur’an üzerine yemin eden 3 Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık milletvekillerine ve Atina'daki caminin yapımına izin verenlere ithaf eden Mitropolit, Atina’da inşa edilen mescidin ve buraya yerleştirilecek imamın da bu “sahte peygamberin cinsel sapıklığı ve saçmalıklarıyla uğraşan sahte bir dinin” mescidi ve imamı olduğunu vurguladı. 

Müslümanlara ve özellikle Batı Trakya Türk Azınlığı’na yönelik kışkırtıcı söylemleriyle ülkenin barışı ve huzuru için açık bir tehdit oluşturduğu anlaşılan Serafim geçen yıl Çipras hükümetinin kilise devlet ilişkilerini ayırmasına yönelik girişimlerine karşı çıktığı açıklamalarının birinde gerekçe olarak Trakya’daki müftülükleri göstermiş ve “Eğer Müslüman müftülükleri özel hukuka tabi birliklere dönüşürse, o zaman Yunan devleti müftüleri atayamayacak, müftüleri Müslüman azınlık, Gümülcine Konsolosluğu ve dolayısıyla Ankara belirleyecektir. Trakya da kısa sürede Kosovolaşacaktır. Bunlar, böyle tarafsız ve çok derin analiz edilmemiş bir kararın korkunç sonuçlarıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Serafim 2017 yılında yaptığı bir açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Hrıstiyan olması çağrısında bulunmuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2019 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar