Edirne PTTAVM Hizmete Girdi

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından kurulan e-PTTAVM Edirne’de de kullanılmaya başlandı. Edirne PTT Başmüdürü Bülent Uğurtepe, “Edirne için bir sanal mağaza açtık. Edirne posta pazarında yöresel iki ürünümüzü sergiledik. Biri peynir, diğeri de pirinç. Bundan sonra ben evime peynir ve pirinç alırken gidip marketten almıyorum. Buradan siparişi veriyorum gün içerisinde kargo yardımıyla elime ulaşıyor.” Dedi.
Bu haber 2019-07-30 17:18:29 eklenmiş ve 241 kez görüntülenmiştir.

Tarayıcıya, Edirne Posta Pazarı yazıp, siteye ulaşılabiliyor. Sitede ürünlerin kendilerine özel açıklamaları bulunuyor. Saat 14.00’a kadar verilen siparişler gün içerisinde elinize ulaşıyor.

“Edirne için bir sanal mağaza açtık”

PTT’ye gelen yeni hizmetleri tanıtmakta zorluk çektiklerini dile getiren Edirne PTT Başmüdürü Bülent Uğurtepe, Lojistikle ilgili yeni çalışmaları olacağını ve PTT’nin kendisini sürekli yenilediğini söyledi

Son zamanlarda E-ticarette hamleleri olduğunu belirten Uğurtepe, “E-PostaAVM diye bir sitemiz var. Edirne için bir sanal mağaza açtık. Edirne posta pazarında yöresel iki ürünümüzü sergiledik. Biri peynir, diğeri de pirinç. Bundan sonra ben evime peynir ve pirinç alırken gidip marketten almıyorum. Buradan siparişi veriyorum gün içerisinde kargo yardımıyla elime ulaşıyor.” Dedi.

“Daha fazla yöresel ürün satmayı planlıyoruz”

 Ellerindeki verilere göre kullanımın şuanda istedikleri oranda olmadığını dile getiren Uğurtepe, “Siteyi biraz daha çeşitlendirmeyi düşünüyoruz. 2 ay önce faaliyete geçti. Diğer illerde kendi yöresel ürünlerini sergiliyorlar. Biz bunu biraz daha çeşitlendirmeyi düşünüyoruz. Çünkü burada pirincin ve peynirin dışında badem ezmesi, kavala kurabiyesi, mis sabun gibi yöresel ürünleri de satmayı planlıyoruz. Başka bir şehirden buraya peynir almak için gelenler oluyordu. Artık buradan sipariş verebilecekler. Biz şuan için pirinç ve peynir firmasıyla anlaştık. Buraya katılmak isteyen firmalar gelip bizimle sözleşme yapıyor. Kargo nereye isterseniz siparişinizi götürebiliyor. Vakumlu bir şekilde alıcının eline ulaşıyor. Sıcak günlerde vakumlayıp, buz kalıbı içerisinde gönderiyoruz. İstanbul’a ve diğer illere bu şekilde gönderebiliyoruz. Biz yöremizi yaşatalım diye bütün personelimiz alışverişini buradan yapıyor.” İfadelerini kullandı.

“Bu projeyi Türkiye’nin bir milli pazarı haline getirmeye çalışıyoruz”

Siteye yenlikler ve yeni ürünlerin eklenmesiyle daha iyi olacağını ifade eden Uğurtepe, “Diyelim ki Kayseri’den sucuk, pastırma canınız çekti. Buradan giriyorsunuz Kayseri Posta Pazarına siparişinizi veriyorsunuz. Saat 2’ye kadar verilen siparişler gün içerisinde elinize ulaşıyor. Bu projeyi Türkiye’nin milli bir pazarı haline getirmeye çalışıyoruz. 2 aylık bir proje olduğu için çok tanıtamadık. Biz buradan verileri görebiliyoruz umduğumuz kadar değil ama şu anda satışlarımız gayet iyi durumda. Halk için de gayet iyi bir durum aslında. Evinde otururken siparişini verecek ve kapısına kadar ulaşacak. Satılan pirinç öyle sıradan bir pirinç değil. Tüm satılan malzemelerin nerede yetiştirildiği veya üretildiği sitede açıklamalar kısmında yer alıyor. Kaliteli malzemeler satıyoruz. Şu anda imzalamış olduğumuz 2 firma bulunuyor.” Dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2019 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar