“FETÖ İLE MÜCADELEDE TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ”

Sırbistan Edirne Fahri Konsolosluğu açılışı için Edirne’ye gelen Sırbistan Dış İşleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı İvica Daciç, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Daciç, “Bizim buna karşı tavrımız açık ve nettir. Tek bir okul vardı ve o okulda kapatılmıştır. FETÖ ile mücadelede Türkiye’nin yanındayız” dedi.
Bu haber 2019-08-01 14:51:49 eklenmiş ve 265 kez görüntülenmiştir.

“Karşılıklı olarak vizeleri kaldırdık”

Türkiye ile birçok önemli anlaşmaların ve sözleşmelerin olduğunu ifade eden Sırbistan Dış İşleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı İvica Daciç, serbest ticaret anlaşmasının mevcut olduğunu ve iki ülkenin de karşılıklı olarak vizeleri kaldırdığını dile getirdi.

İki ülkenin arasındaki ilişkileri güçlendirmenin ve daha da güçlü kılmanın herkesin menfaatini kapsadığını ifade eden Daciç, “Bu işbirliği için öncelikle altyapı ve yolların iyileştirilmesi gerekiyor. O yollarla altyapıyla insanların hareketleri, seyahatleri ve yolculukları kolaylaştırılacak. Edirne bildiğiniz üzere zaten bu güzergâh üzerinden Fahri Konsolosla beraber vatandaşlarında önerilerine açığız. Ne şekilde bu insanlara yardımcı olabiliriz, nasıl daha fazla güzelleştirebiliriz diye düşüneceğiz. Hiç olmazsa daha az bekleme süresi olsa sınır kapılarında.” Dedi.

Bizim buna karşı tavrımız açık ve nettir”

Bir gazetecinin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin sorusu üzerine, iletilen bir çalışma olmadığını belirterek, “Bizim buna karşı tavrımız açık ve nettir. Tek bir okul vardı ve o okulda kapatılmıştır. Bizim diğer ülkelerden farklı olarak duruşumuz açıktı netti ve samimiydi. FETÖ ile mücadelede Türkiye’nin yanındayız” İfadelerini kullandı.

Daciç, Türkiye’ye yönelik et ithalatıyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini belirterek, “Bizim işbirliklerimiz güzel olduktan sonra Türkiye’nin ihtiyacı olan her şeyi inşallah başarırız. Demektir ki Türkiye’nin tarıma yatırımla beraber et miktarıda artmaktadır.” Dedi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2019 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar