Engelli ve Yaşlılara Kolaylık Sağlayacak

Edirne Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Su Abone ve Sayaç Okuma Birimi yeni binasında hizmet vermeye başladı. Edirne Belediye Başkanlığı Su Abone ve Sayaç Okuma Birimi geçtiğimiz günlerde Sabuni Mahallesi Kocayusuf Sokak No: 7 adresinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte yoğunluğun önüne geçmesi bekleniyor.
Bu haber 2019-08-17 17:32:41 eklenmiş ve 184 kez görüntülenmiştir.
pendik escort

“Yoğunluk ve kargaşanın önüne geçildi”

Su Abone ve Sayaç Okuma Birim Sorumlusu Seçkin Çetin yaptığı açıklamada; “Mevcut su işleri binası eskiden vergi dairesi imiş. Uzun yıllardan beri de belediye kullanıyor. Orada merdivenler yüksek ve dönemeçli olduğu için vatandaşların daha rahat edebilmesi için düzayak bir yere taşındık. Ayrıca engelli ve yaşlı vatandaşlara da kolaylık sağlayacak bir bina oldu. Daha kurumsal bir görünüme kavuşmak için böyle bir yere geçtik. Su abone hizmetleri yürütülüyor. Vezneler de var. Vatandaşlar ödemesini banka havasında sağlıklı şekilde yapabilsin diye böyle güzel ferah bir binaya taşındık. Diğer tarafta daha yoğunluk yaşanıyordu. Emlak ve su aboneliği olsun vezneler olsun bir aradaydı. Alan da küçük olduğu için kargaşa çıkabiliyordu. Yeni açtığımız bu yer sayesinde oradaki yoğunluğu azaltmış ve birimleri bölmüş olduk. Bundan sonra eski binada su abonelik işlemleri yapılmayacak. Emlak ve vezne işlemleri eski binada, su ödeme ve abone işlemleri de yeni binamızda yapılacak. Su faturası ödeme işlemleri vezne bulunan her yerde yapılabiliyor” ifadelerine yer verdi.

“42 personel çalışıyor”

Faaliyete başlanan binada toplamda 42 personel ile hizmet verdiklerini söyleyenSu Abone ve Sayaç Okuma Birim Sorumlusu Seçkin Çetin, bu personellerden 22’sinin dış görev sayaç okuma işlemlerini yürüttüğünü, kalan personelin de büro personeli, abonelik işlemleri, tespit ekibi ve yazışma ekibi olarak binada hizmet verdiğini belirtti.

“Tebligat bırakmaya başladık”

Su Abone ve Sayaç Okuma Birim Sorumlusu Seçkin Çetin,Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın meclis toplantısında iki adet su faturası ödemeyenlerin suyunun kesileceğini duyurmasının ardından su faturası birikmiş vatandaşlara tebligat bırakmaya başladıklarını söyledi.

“Ödeme konusundaki hassasiyetler arttı”

Kesim çalışmalarını bölgesel olarak yaptıklarını dile getiren Seçkin Çetin, “Sözleşmemizde de yazıyor. Birisi su aboneliği yaptırdığı zaman 2 fatura ödenmediği takdirde suyunun kesileceği yazıyor. Gelen su faturalarının arkasında da yazar. Vatandaşlarımız bu konuda bu zaman kadar nasılsa kesilmiyor deyip duyarsız davrandılar. Fakat duyuru yapıldıktan sonra vatandaşların su faturalarını ödeme konusundaki hassasiyetlerinde artma görüldü. Kesildikten sonra mesken sularında açma bedeli 17 liradır. Sıfırdan açılacak olan su sayaçları için bir açma bedeli alınıyor bunu da herkes biliyor zaten. Meskenlerde ayrı, inşaat ve iş yerlerinde ayrı uygulama yapılıyor” dedi.

Edirne’deki vatandaşlardan bazılarının su faturalarını ödeme konusunda zamanını geciktirmemeye özen gösterdiğini söyleyen Çetin;“Bazıları da kesilmiyor deyip gevşek davranabiliyor. Su ile ilgili mesajlarımız gittiği sürece inanıyorum ki elektrik faturalarındaki zamanında ödeme hassasiyeti su faturalarında da oluşacaktır” dedi.

“Su sayaçları görünen bir yerde olmalı”

Eve giremedikleri zaman sayaçlarının okunamadığının altını çizen Seçkin;“Biz bunun için vatandaşlarımızdan su sayaçlarını görünen bir yere taşımalarını istiyoruz. Ayrıca su faturalarını ödememiş ve biriktirmiş olan vatandaşlara gelip taksitlendirme yapmaları yönünde çağrıda bulunuyoruz. İnanıyorum ki tahsilâtlarımızdayılbaşına kadar ciddi anlamda düzelme yaşanacak.

Vatandaşlarımıza su ile ilgili her türlü şikâyetlerde 153’ü aramalarını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde daha iyi şekilde sonuç alınabilir” şeklinde açıklamada bulundu.

Su Abone ve Sayaç Okuma Birim Sorumlusu Seçkin Çetin; “Pazartesi gününden bu yana yeni binamızda toplamda 121 yeni abone işlemi yapıldı. Vatandaşlarımızın ayağı çabuk alıştı ve çok memnun kaldıklarını öğreniyoruz.”Dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar