MEB'in Bastığı Tarih Kitabında Skandal

MEB’in orta okul ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için hazırladığı Sosyal Bilgiler kitabında, Uygur alfabesi diye İsrail alfabesinin basıldığı öğrenildi.
Bu haber 2019-11-04 13:56:24 eklenmiş ve 490 kez görüntülenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ortaokul ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için hazırladığı ve 1 milyon 340 bin adet basılan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler kitabının 61. sayfasında, Uygur tarihini anlatan kısımda Uygur alfabesi diye, İsrail (İbrani) alfabesi yer alıyor.

MEB'in bastığı ders kitaplarından 1 milyon 300 bin adet basılan sosyal bilgiler kitabında Uygur Devleti'nin işlendiği konuda Uygur Alfabesi yerine İsrail alfabesi konulması tepkilere neden oldu.

6’ncı sınıf ortaokul ve imam hatip ortaokulu için hazırlanan sosyal bilgiler kitabında Uygur Devleti'nin tarihçesi anlatılırken Uygur Alfabesi yerine İsrail (İbrani) alfabesine yer verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı resmî ders kitaplarına "Uygur alfabesi" diye İsrail’in resmî alfabesi olan "İbranî Alfabesi"ni basması nedeniyle sosyal medyada da tepki oluştu.

Vatandaşların sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda, “ortaokul ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için hazırlanan ve bir milyon 340 bin adet basılan ders kitabında, Uygur alfabesi diye İsrail alfabesi yer almış. Milli Eğitim'in resmi ders kitapları, kalitesiz, Türkçe fakiri,  yanlışlarla ve skandallarla dolu.
Bakanlığın derhal bu yanlışlığa sebebiyet verenleri bulması ve kamuyu bilgilendirmesini istiyoruz.
Her gün yeni yanlış bilgilerin tespit edildiği ders kitaplarının yazımı artık gerçek uzmanlara ve komisyonlara verilmelidir.” Tepkileri yer aldı

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
kadıköy masöz
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar