Bulgaristan drone satın alacak

Bulgaristan Savunma Bakanlığı, 25 milyon leva değerinde drone satın alacak
Bu haber 2020-01-04 14:12:03 eklenmiş ve 347 kez görüntülenmiştir.

Bulgaristan Savunma Bakanlığı, istihbarat faaliyetleri için yaklaşık 25 milyon leva değerinde drone satın alacak. Bakanlık, internet sitesinde insansız hava aracı sistemleri (İHAÑ) tedariki projesi ihale ilanı yayınladı.

İhale müzakereleri Kamu İhale Kanunu doğrultusunda değil, istisna kapsamında yürütülecek. Kanunun 149.maddesi bazı durumlarda genel kuralları hariç tutma seçeneği sunuyor. Bunların arasında istihbarat faaliyetleri amacıyla yapılan ihaleler de bulunuyor. Bu durumda Savunma Bakanlığı tarafından bu norm kullanılmıştır.

İhale iki aşamaya ayrılmıştır. İlk olarak birinci sınıf mini insansız hava aracı sistemleri tedariki için teklifler alınacak. Bu şamada katma değer vergisi (KDV) dahil 10,8 milyon leva değerinde 12 drone satın alınacak. İkinci aşamada birinci sınıf küçük insansız hava aracı sistemleri tedariki söz konusudur. Burada 14 milyon leva değerinde 2 drone satın alınacak. Alınacak ürünlerin teknik özelliklerinin belirtildiği teknik şartname de yayınlanmıştır.

Savunma Bakanlığı, Bulgar ordusunun istediği dronları üreten 24 potansiyel tedarikçisine teklif davet mektubu gönderdi. Bunlar arasında Bulgar, İsrail, Avrupa ve Amerikan şirketleri var. Teklif davet mektubu daha 27 Aralık 2019 tarihinde gönderildi, teklif verme süresi ise 13 Şubat 2020 tarihinde dolacak.

Kaynak: Kırcaali Haber

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
kadıköy masöz
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar