Rekabetçi iller arasında 2'inci sıradayız

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019 - 2020 eğitim yılının ilk sezonuna kadar gerçekleştirilen projeler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı yayımlanan 'İller Arası Rekabet Endeksi'nde Edirne'nin eğitimde rekabetçi iller arasında 2'inci sırada olduğunu dile getirdi.
Bu haber 2020-01-11 14:09:50 eklenmiş ve 327 kez görüntülenmiştir.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019 - 2020 eğitim yılının ilk sezonuna kadar gerçekleştirilen projeler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı yayımlanan 'İller Arası Rekabet Endeksi'nde Edirne'nin eğitimde rekabetçi iller arasında  2'inci sırada olduğunu dile getirdi.

"55 Bin Öğrenci Karne Alacak"

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen basın toplantısında gazetecilere Mehmet Akif Ersoy'un 'Safahat' kitabı hediye edildi. Bu yıl eğitim sezonunun ilk yarısında başarılı işlere imza attıklarını belirten Arpacı; "Edirne'de 2019-2020 eğitim - öğretim yılında okul öncesinde 6 bin 669, ilkokulda 16 bin 396, ortaokulda 16 bin 920, ortaöğretimde 14 bin 780 ve özel eğitimde 507 olmak üzere toplam 55 bin 272 öğrencimiz karne alacak." Dedi.

"Tasarım ve Beceri Atölyelerinin Eğitime Katkısı Büyük"

Edirne Valisi Ekrem Canalp'in destekleriyle başarılı işlere imza attıklarını dile getiren Arpacı; "2023 Eğitim Vizyonu kapsamında il genelinde yapılan 155 'Tasarım ve Beceri Atölyesi'nin eğitime katkısı büyüktür. Bu atölyeleri kullanan öğretmenlere eğitimler düzenledik. Her ay düzenlediğimiz toplantılarda atölyelerin kullanımı hakkında öğretmenlerimizden görüşlerini aldık. Yıl sonunda atölyelerimizin sergilerini düzenleyeceğiz." Şeklinde konuştu.

"Edirne İçin Büyük Bir Başarı"

İstanbul Üniversitesi Şehir Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan 'İller Arası Rekabet Endeksi' hakkında açıklamalarda bulunan Arpacı; "İstanbul Üniversitesi Şehir Politikaları Merkezi’nde yapılan geniş bir araştırmayla, demografik yapıdan eğitime, sağlıktan sosyal yaşama, ekonomik ve sektörel yapıdan altyapı ve ulaşıma, inovasyondan girişimciliğe toplam 266 gösterge için toplanan verilerin kullanılarak rekabete dayalı ana ve alt endeksler hesaplanmıştır. Buna göre Edirne en rekabetçi iller arasında 2'inci sırada yer alıyor. Bu da Edirne için büyük bir başarıdır." İfadelerini kullandı.

"Eğitim İçin Elele Hep Beraber Zirveye"

'Edirne'de Eğitim İçin Elele Hep Birlikte Zirveye' başlığı altında eğitimdeki başarıyı arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Arpacı eğitimde başarıyı arttırma projesi kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere çeşitli kurslar, sınavlar yapıldığını ve öğrenci koçluğu ile başarıyı arttırmayı ve kişisel gelişimlerini destelediklerini söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar