“Sınır kapılarımızda gerekli tedbirler alındı”

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Çin’de başlayan ve yapılan yolculuklar vasıtasıyla başka ülkelere de yayılabilme ihtimali olan corona virüsüne karşı tüm tedbirlerin alındığını belirtti.
Bu haber 2020-01-22 14:53:24 eklenmiş ve 395 kez görüntülenmiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından havaalanlarında sağlık taraması başlatıldığını bildiren Dr. Kalkan, sınır kapılarında da giriş-çıkış yapanların Çin’e yakın zamanda seyahat edip etmediklerinin araştırıldığını da söyledi.

“GEREKLİ TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”

Edirne’de corona virüsüne karşı gerekli tüm tedbirlerin alındığını aktaran Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan“Corona virüsü, Çin’de başlayan ve yapılan yolculuklar aracılığıyla çevre ve uzak ülkelere yayılma riski barındıran bir virüs. Bakanımız virüsle ilgili açıklama yaptı ve ülke genelinde virüse karşı tedbirler alındı.

 

Havaalanlarımızda termal kameralar kuruldu. Şüpheli bir durum olduğunda karantina ortamının hazırlanması ve gerekli tedavi için tüm tedbirler alındı.

 

Ülkemizde virüsle ilgili şu ana kadar tespit edilmiş bir vaka yok. Edirne'de de tüm sağlık kuruluşlarımız olarak gerekli tedbirlerimizi aldık. Doktor arkadaşlarımız gelen hastaları da konuyla ilgili bilgilendiriyor ve hastalıkların engellenmesi noktasında özellikle hijyenle ilgili eğitimler veriliyor. İlimizde sınır kapılarımız var. Sınır kapılarımızın yetkilileriyle corona virüsüne karşı bir değerlendirme yaptık.

 

Öncelikle sınır kapılarından giriş-çıkış yapanların yakın zamanda seyahat edip etmedikleri araştırılıyor. Bu konuda duyarlılık arttırıcı tedbirler aldık. Kapı görevlilerimizle de yapılacaklar hakkında bir dizi görüşmeler yaptık.

 

Tüm sınır kapılarımızda gerekli tedbirler alındı. Virüsle ilgili bizi telaşlandıracak bir durum şu an için söz konusu değil. Şüpheli duruma rastlanması halinde ise Bakanlığımızın çizdiği algoritma doğrultusunda hareket edeceğiz. Böyle bir durumda sadece virüs bulaşan hastaların tedavi edileceği odalarımızı ayarlaşmış durumdayız” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar