1500 KİLOMETRE MESAFEDEN GÖNÜL BAĞI

Edirne Valiliği'nin AFAD koordinasyonunda yürüttüğü yardım kampanyasına vatandaşlar yoğun destek verdi. Giyim, ayakkabı, gıda, çocuk ihtiyaç malzemeleri ile ısıtıcılardan oluşan yardımlar Mimar Sinan Spor Salonu'nda toplandı. Toplanan yardımları yerinde inceleyen Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Elazığ'la Edirne arasındaki mesafe 1500 kilometredir. Ancak Elazığ ve Malatyalıların gönülleriyle Edirnelilerin gönülleri arasında, kilometre mesafesi sıfırdır, hiçbir mesafe yoktur. Toplanmış olan bu 9 TIR dolusu yardım da esas itibariyle bunu göstermektedir.” Dedi.
Bu haber 2020-01-25 15:42:33 eklenmiş ve 132 kez görüntülenmiştir.

“Devletimiz ve Milletimiz Gerekli Tedbirleri Almalıdır”

Önlenemez afetlere karşı devlet ve millet olarak tedbirler alınması gerektiğini dile getiren Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Geçen hafta Cuma akşamı Elazığ merkezli meydana gelen deprem, milletimizi derin bir acıya sevk etmiştir. Depremler, önlenebilir afetler değildir. Önlenemez afetlere karşı devlet ve millet olarak yapmamız gereken şey, hazırlıklı olmak ve gerekli tedbirleri almaktır. Deprem meydana geldikten sonra da bu tedbirleri hızlı ve seri şekilde uygulamaya koymak büyük bir ehemmiyet arz ediyor. Bu son depremde de devletimiz, bütün kurumlarıyla çok hızlı ve seri şekilde deprem bölgesine hareket etmiş ve gerekli her türlü tedbir de alınmıştır. Kurumlarımızın aldığı bu tedbirlere milletimizle aynı şekilde duyarlılık göstermiş memleketimizin her bir tarafından yardım kampanyaları düzenlenmiştir.” İfadelerini kullandı.

“Toplamda 9 TIR Afet Bölgelerine Gönderildi”

Toplamda 9 TIR dolusu yardım malzemesinin Edirne’den Elazığ’a ve Malatya’ya gideceğini söyleyen Vali Canalp; “Edirneliler hepimiz için gurur kaynağıdır. Depremden hemen sonra yoğun şekilde yardımda bulunma taleplerini ilettiler ve valiliğimiz koordinesinde bir yardım kampanyası düzenledik. Düzenlemiş olduğumuz bu yardım kampanyası sonrasında burada 4 TIR'ımızı inşallah Malatya ve Elazığ'a göndereceğiz. Daha öncesinden 2 TIR dolusu yardım malzemesi de yola çıkmıştı. Yine 1 TIR dolusu yardım malzemesi de yine kolilenmek üzere hazır bekletilmektedir. Daha sonra yola çıkartılacaktır. Yine 2 TIR dolusu gıda maddesi de Elazığ ve Malatya'daki AFAD depolarının boşalmasına paralel olarak yine Edirne'den yola çıkartılacaktır. Toplamda 9 TIR dolusu yardımı Edirne'den Elazığ'a ve Malatya'ya ulaştırmış olacağız.” Şeklinde konuştu.

“Gönülleri Arasındaki Mesafe Sıfırdır”

Bütün Edirnelilerin, Elazığ ve Malatya’daki vatandaşlarınacılarına ortak olduğunu belirten Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Elazığ'la Edirne arasındaki mesafe 1500 kilometredir. Ancak Elazığ ve Malatyalıların gönülleriyle Edirnelilerin gönülleri arasında, kilometre mesafesi sıfırdır, hiçbir mesafe yoktur. Toplanmış olan bu 9 TIR dolusu yardım da esas itibariyle bunu göstermektedir. Ben bu kadirşinaslığı göstermiş olan Edirne'mizin bütün kamu ve kurumlarına, tüm görevli arkadaşlarımıza, Edirne'mizin tüm siyasi partilerine ve onların il temsilcilerine ve bütün üyelerine, Edirne'mizin esnaf odalarını, ticaret odalarının, ticaret borsasının, derneklerinin, vakıflarının ve spor kulüplerinin tamamına ve bütün Edirnelilere buradan içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Şunu da ifade etmek istiyorum ki, milletler kendilerine böylesine zor zamanlarda belli ederler. Edirneliler de, bizim dayanışma duygumuzun ne denli güçlü bir millet olduğumuzu buradan herkese güzel bir örneğini sergilemişlerdir. Bütün Elazığ ve Malatyalıların bilmesini istiyorum ki, bütün Edirneliler sizlerle beraberdir ve acınıza ortaktır.” Dedi.

Yardım kampanyasına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar battaniyeden, ısıtıcıya hemen her şeyi Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere gönderdi. Koliler üzerinde ise  ‘Geçmiş olsun Elazığ’ ve ‘Geçmiş Olsun Malatya’ yazıları da dikkat çekti.

Türkiye’nin çeltik üretiminin neredeyse yarısının karşılandı Edirne’de tam 40 ton pirinçte depremzedelere yardım kapsamında gönderildi.

Edirne’nin sevgi yüklü TIR’ı Edirne Valisi Ekrem Canalp’in uğurlamasıyla Elazığ ve Malatya’ya doğru yola çıktı.

Bu arada minik yürekler de depremzedeleri unutmadı. Bir oyuncağın üzerindeki "Bu da benden sana küçük bir hediye. Ona iyi bak olur mu? Ayşe." yazılı not yürekleri bir kez daha ısıttı./ AA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar