GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA UYGULANAN CEZALAR ARTTIRILDI

Edirne Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen huzur toplantısı İstasyon Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Mahallenin istek ve şikayetlerini dinleyen Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt göçmen kaçakçılarına uygulanan cezaların arttığını belirtti. Kurt; "Aralık ayında yapılan kanun değişikliğiyle göçmen kaçakçılığı yapanlara yönelik hapis ve para cezaları arttırıldı. Bu yapılan değişiklikle artık göçmen kaçakçılarına kötü bir haberim var, bunların da cezaları çok ağırlaştırıldı. En basit göçmen kaçakçılığı yapan birisine en az alt sınırı olarak 20 bin lira para cezası verilecek." Dedi.
Bu haber 2020-01-26 13:14:20 eklenmiş ve 379 kez görüntülenmiştir.

"Para Cezası Alt Sınırı 20 Bin Lira"

Göçmen kaçakçılığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Kurt; "Maalesef hala göçmen kaçakçılığı oluyor. Şimdiye kadar bu göçmen kaçakçılığı olayında da tutuklama az yapılıyordu. Genelde organize bir kaçakçılık yapanlar varsa, nitelikli terörist falan kaçırıyorsa onlar tutuklanıyordu. Ama geçen ay Aralık sonunda bir kanun değişikliği yapıldı ve yürürlüğe girdi. Bu yapılan değişiklikle artık göçmen kaçakçılarına kötü bir haberim var, bunların da cezaları çok ağırlaştırıldı. Önceden normal, sıradan göçmen kaçakçılığı yapanlara ceza biraz farklıydı, şimdi bunların cezaları arttırıldı. En basit göçmen kaçakçılığı yapan birisine en az alt sınırı olarak 20 bin lira para cezası verilecek." Şeklinde konuştu.

"Organize Kaçakçılıkta Ceza Katlanarak Artıyor"

Göçmen kaçakçılığındaki hapis cezalarının da arttırıldığını dile getiren Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt; "Yaptığı kişi, olay ve teşekküle göre miktar daha da değişecek ama en alt sınır 20 bin lira. Hapis cezaları da buna bağlı olarak arttırılıyor. 3 yıldan 9 yıla kadar çıkabiliyor. Organize ve mükerrer ise bu ceza katlanarak gidiyor. Bunlar da zannetmesinler ki, ben göçmen kaçakçılığı yaptım, yanıma kâr kalacak. İlk başta çok farkına belki varmayacaklar ama 3 – 5 ay sonra yargılama bitip de cezaları yemeye başladıklarında dünyaları kararacak. O nedenle dürüst ve namuslu insanlarımızın da alın teriyle, helal kazanç peşinde koşmalarını dilerim." İfadelerini kullandı.

"İzlerini Sürüyoruz Yakalayacağız"

Kendilerini polis, savcı gibi tanıtan dolandırıcılara karşı vatandaşı uyaran Kurt; "Telefon dolandırıcılığına dikkat etmek lazım. Kendisini FETÖ ile mücadele eden birisi olarak tanıtan şahıs 'senin adın FETÖ'cüler arasında geçiyor, takip edeceğiz' diyerek para istiyor. Kendilerini hakim, savcı, polis olarak tanıtıp, 'FETÖ'cüleri yakalayacağız, bana para gönder' diye vatandaşı dolandıranlar var. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü bu konuyla ilgili çeşitli mesajlar yayınlıyor. Biz anlatmaya çalışıyoruz. Bunlara lütfen itibar etmeyin. Geçen hafta yine bu şekilde 2 tane dolandırıcılık olayı oldu. Onların izlerini sürüyoruz, yakalayacağız. Ondan hiç şüpheniz olmasın ama paranız gittikten sonra, canınız yandıktan sonra çok bir işe yaramıyor. O nedenle bunlara itibar etmeyin." Şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar