Noterlerde yeni dönem başlıyor

03 Şubat 2020 Pazartesi tarihinden itibaren noterlik işlemlerinde POS cihazı ile tahsilat uygulamasına başlanacak. Edirne İkinci Noteri Mustafa Elgün, uygulama ile ilgili açıklamalarda bulunurken vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacağını söyledi.
Bu haber 2020-01-26 13:38:21 eklenmiş ve 241 kez görüntülenmiştir.

03 Şubat 2020 Pazartesi tarihinden itibaren noterlik işlemlerinde POS cihazı ile tahsilat uygulamasına başlanacak. Edirne İkinci Noteri Mustafa Elgün, uygulama ile ilgili açıklamalarda bulunurken vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacağını söyledi.

“Uygulama, vatandaşlara kolaylık sağlayacak”

Noter masraflarında kredi kartı ile ödeme dönemi başlıyor. 03 Şubat 2020 Pazartesi tarihinden itibaren noterlik işlemlerinde POS cihazı ile tahsilat uygulamasına başlanacağını söyleyen Edirne İkinci Noteri Mustafa Elgün; “Türkiye noterler müdürünün çalışmaları sonucu ziraat bankası, şeker bank, Vakıfbank ile anlaşma sağlanmıştır. Noter arkadaşlar bu bankalardan POS cihazı temin edecekler. Tesis işlemini bankalar kuracak. Vatandaşlar bundan böyle noterlik işlemlerinde ücretlerini kredi kartı ile ödeme imkânı bulacaklar. Vatandaşlar için güzel bir uygulama olacak. Nakit parası olmayanlar kredi kartı ile ödeme yapacak. Çünkü yapılan işleme göre ücret belirleniyor. Biraz zaman kazanmış olacak. İşlemlerin bir kısmı çok fazla para tutabiliyor. Bu uygulama vatandaşlar için rahatlık olacak” açıklamasında bulundu.

Edirne İkinci Noteri Mustafa Elgün, bankalar ve finansal kuruluşlar ile yapılan uzun, yoğun, üst düzey görüşmeler sonucu noterden ve işlem ilgilisinden komisyon alınmaması ve POS cihazlarının ücretsiz temin ve test edilmesi koşulu ile anlaşma sağlanan kuruluşların listesi ve anlaşma koşullarının belirlendiğini dile getirdi.

Araç satışlarında emanet hesap dönemi

Noterlik hizmetlerinde özellikle ikinci el araç alım satımlarında yaşanan dolandırıcılığı önleyecek 'güvenli ödeme sistemi' 1 Şubat 2020 tarihinde uygulamaya geçecek. Bu uygulama ile ilgili yazının henüz kendilerine gelmediğini belirten Edirne İkinci Noteri Mustafa Elgün, uygulama sayesinde vatandaşların satın aldığı aracın parasını böyle bir hesapta bulunduracağını ve güvenli bir şekilde beklenmiş olunacağını söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar