“Mehmetçiğe saldırı affedilemez”

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarınca yapılan hain ve alçak saldırıyı kınadıklarını belirterek açıklamalarda bulundu. Mehmetçiğe saldırının affedilemeyeceğini belirten Bildiş, “Türkiye zor günlerden geçiyor. Bu zor günlerimizi yine birlik ve beraberliğimizle aşacağımızdan eminim” dedi.
Bu haber 2020-02-05 15:11:16 eklenmiş ve 363 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarınca yapılan hain ve alçak saldırıyı kınadıklarını belirterek açıklamalarda bulundu. Mehmetçiğe saldırının affedilemeyeceğini belirten Bildiş, “Türkiye zor günlerden geçiyor. Bu zor günlerimizi yine birlik ve beraberliğimizle aşacağımızdan eminim” dedi.

“Bu saldırı açıkça Türk Devleti’ne bir meydan okumadır”

                Koordinatları bilindiği halde orada tamamen barış ve sivil halkı korumaktan başka hiçbir amacı olmayan kahraman Mehmetçiğe Suriye Rejim Güçleri tarafından bilerek ve isteyerek aşağılık bir saldırı düzenlendiğini ifade eden Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanı Bildiş; “5 asker 3 sivil olmak üzere 8 şehidimiz ve yaralılarımız vardır. Bu saldırı açıkça Türk Devleti’ne bir meydan okumadır. Devletimizin bu meydan okumaya gereken cevabı vereceğinden eminim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

                “Tek yürek ve tek yumruk olarak üstesinden geleceğiz”

Türk milletinin, tarihten günümüze üzerinde emelleri olanların türlü oyunlarına şahit olduğunu belirten Bildiş; “Bu büyük millet, bütün bu oyunları zor günlerde tek yürek, tek yumruk olarak ve “Mevzu bahis Vatan olduğunda her şeyin teferruat olduğu” anlayışı ile bozmuştur. Bugün de yine zor günlerden geçmekteyiz. Bu zor günlerimizi de yine birlik ve beraberliğimizle aşacağımızdan eminim.  Üyeleri ömrünü bu millete hizmete adamış ve bu yolda gerektiğinde bedel ödemiş kahraman astsubay emeklilerinden ve ailelerinden oluşan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanlığı adına Mehmetçiğimize, bayrağımıza ve kutsal saydığımız değerlere yapılan bütün saldırıları şiddetle kınıyorum. Büyük Türk Milletinin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, Avrupa Parlamentosunda (AP) Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a tepki gösterdiklerini ve kınadıklarını söyledi.

Türk Bayrağına karşı yapılmış bu saldırıyı ve saygısızlığı şiddetle kınadıklarını belirten Bildiş, millet olarak zor günlerden geçildiğini ve bu zor günlerin yine birlik ve beraberlikle aşılacağından emin olduklarını söyledi.

“Milletçe zor günlerden geçiyoruz”

Türk Milleti’nin değer verdiği, kutsal saydığı her ne varsa sistematik olarak saldırıya uğradığını dile getiren Bildiş; “Hemen her konuda sabrımız sınanıyor. Bu zor günlerden geçerken millet olarak kenetlenmek, oynanmak istenen bütün oyunları bozarak oyun kurucuların heveslerini kursaklarında bırakmak zorundayız” dedi.

“Bayrak bizim için namustur, şereftir ve kutsaldır”

                Geçtiğimiz hafta ırkçı Yunan milletvekilinin Avrupa Parlamentosu’nun gözü önünde Türk Bayrağını yırtma cüretinde bulunduğunu belirten Bildiş;  “Bu saygısız vekil, dedelerinin anılarını biraz olsun dinleyip ders alabilmiş olsaydı bayrağın bir Türk için ne ifade ettiğini belki anlayabilirdi.  Biraz tarih okusaydı Anadolu’ da sayısız insanlık suçlarına sebep olmuş Yunan işgalinden İzmir’i kurtaran Gazi Mustafa Kemal’in 10 Eylül 1922 günü Karşıyaka’ da çalışma ofisi olarak kullanacağı ve daha önce Yunan Kralının Türk Bayrağına basarak girdiği binanın girişine serilen Yunan Bayrağına basmayıp “Bir milletin istiklalini temsil eden bayrak çiğnenmez. Ben onun hatasını tekrar etmem.” deme asaletini gösteren Türk’ün Ata’sını tanıyabilirdi. Düşman bayrağı da olsa yerden kaldırtan bu asil millet için bayrağın ne kadar saygın olduğunu öğrenirdi. Bayrağımıza yapılan bu saygısızlık affedilecek ve görmezden gelinecek bir durum değildir. Bayrak bizim için namustur, şereftir ve kutsaldır. Bayrağımıza karşı yapılmış bu saldırıyı ve saygısızlığı şiddetle kınıyorum” ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar