“Ücretsiz açılan eğitimlerden herkesin faydalanmasını istiyoruz”

Edirne Valiliği himayelerinde Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Esnaf Odaları Birliği(EDESOB) ile Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) işbirliğince ticari plakalı araç sürücülerine yönelik ‘ticarette hitabet ve öfke kontrolü’ konulu eğitim gerçekleştirildi. Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun yaptığı açıklamada; “Normalde bu eğitimlerin ücreti çok yüksek oluyor. Fırsat ayaklarına kadar gelmişken kaçırmamalarını ve ücretsiz açılan bu eğitimlerden faydalanmalarını istiyoruz” dedi.
Bu haber 2020-02-13 18:02:16 eklenmiş ve 238 kez görüntülenmiştir.

Edirne Valiliği himayelerinde Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Esnaf Odaları Birliği(EDESOB) ile Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) işbirliğince ticari plakalı araç sürücülerine yönelik ‘ticarette hitabet ve öfke kontrolü’ konulu eğitim gerçekleştirildi. Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun yaptığı açıklamada; “Normalde bu eğitimlerin ücreti çok yüksek oluyor. Fırsat ayaklarına kadar gelmişken kaçırmamalarını ve ücretsiz açılan bu eğitimlerden faydalanmalarını istiyoruz” dedi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda iki gün boyunca devam eden eğitim yoğun katılımla gerçekleştirildi.

“Eğitimler devam edecek

Edirne Valiliği himayelerinde Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün işbirliğinde esnaf, sanatkâr, tacir ve şoförlere yönelik verilen eğitimler devam ediyor.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Doç. Dr. Muharrem Özden ve Uzman Psikolog Semra Pehlivan sunum yaptı.

Verilen eğitimlerin çeşitli alanlarda olduğunu belirten Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun; “Geçtiğimiz hafta Uzunköprü’deki esnaflara ‘ticarette müşteri memnuniyeti odaklı satış teknikleri’ konusunda eğitim verdik. Bu eğitimler daha önce iletişim teknikleri olarak da verilmişti. Şimdi ise 2 gün boyunca ticari araç sürücülerine ‘hitabet ve öfke kontrolü’ konulu eğitim verdik. Bu eğitimleri 2020 yılının sonuna kadar sürdüreceğiz. Eğitimleri Valimiz Ekrem Canalp de destekliyor. Kurslarımız ücretsiz oluyor. Ticaret İl Müdürlüğü olarak odalarımızla görüşüp bu şekilde organizasyon yaparak eğitimleri sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ücretsiz olmasına rağmen yeteri kadar ilgi görmüyor”

Düzenlenen eğitimlerin ücretsiz olmasına rağmen yeteri kadar ilgi görmediğinden şikâyetçi olduklarını belirten Altun; “Merkezde binin üzerinde kayıtlı ticari araç sürücüsü var. Ancak açtığımız eğitime ilk gün 260, ikinci gün ise 130 kişi katılım sağladı. Bu eğitimlere yeteri kadar ilgi olmamasından büyük üzüntü duyuyoruz. Çünkü normalde bu eğitimlerin ücreti çok yüksek oluyor. Fırsat ayaklarına gelmişken kaçırmamalarını ve ücretsiz açılan bu eğitimlerden faydalanmalarını istiyoruz. Edirne’de hizmetin kaliteli olarak sunulması adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Şoförler araç sürerken neler yapması gerekiyor, ya da yolculara karşı tutumu nasıl olmalı ve öfkesini nasıl kontrol altına alacak. Bir esnaf ya da şoför müşteriye güven verecek şekilde olmalıdır. Verilen eğitimlerde bunları anlatıyoruz. Psikolog ve hitabet hocalarımız davranış, tutum, konuşma biçimi, karşılıklı iletişim ve giyim tarzı konusunda eğitimler veriyor. Trakya Üniversitesi Doç. Dr. Muharrem Özden ve Psikolog Semra Pehlivan yaptıkları sunumlarla tüm teknikleri en ince noktasına kadar anlattı” ifadelerine yer verdi.

“Olumsuz görüş bildiren yok”

Eğitimlerde sunumların yanında ikili görüşmeler de yaptıklarını dile getiren Altun, çeşitli örneklemelerle akılda kalacak bilgiler paylaştıklarını ve eğitimin sonunda memnuniyet konusunda form dağıtıldığını söyledi. Ticaret İl Müdürü Altun, memnuniyet konusunda doldurulan formlarda eğitime katılanların çok memnun kaldığını ve devamının gelmesini istediklerini belirttiklerini vurguladı.

Her işin başının eğitimden geçtiğinin altını çizen Altun; “Eğitimsiz bir toplum olmak istemiyoruz. Yaptığımız işte eğitimsiz isek, o işte uzun süre başarılı olamayız. O işi bırakmak zorunda kalabiliriz. Bunun için mal ve hizmet sunma konusunda eğitimler almamız gerekiyor” dedi.

Eğitimlere katılanlara katılım belgesi verildiğini dile getiren Edirne Ticaret İl Müdürü Altun, esnaf ve şoförlere ücretsiz olarak verilen eğitimlere katılmaları konusunda çağrıda bulundu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar