“Edirne’de son 2 günden beri hiç vaka yok”

Kakava ateşini yaktıktan sonra sosyal mesafe çerçevesinde açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Ekrem Canalp, koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Canalp, yapılan mücadele sayesinde Türkiye ve Edirne çapında çok iyi sonuçlar ortaya çıktığını vurguladı.
Bu haber 2020-04-30 19:51:45 eklenmiş ve 132 kez görüntülenmiştir.
pendik escort

“Koronavirüsü gösterdiğimiz fedakârlıklarla yeneceğiz”

Edirne’de de günden güne rakamların çok iyi noktalara geldiğini ifade eden Vali Canalp; “Örnek olarak verebilirim ki son 1 haftanın içerisindeki vaka ortalamamız 1 kişinin altındadır. Son 2 günden beri hiç vakamız yok. Son 1 haftada sadece 4 tane vakamız var. Şuanda hastanemizde kalan vaka sayılarımız ve yatan hasta sayılarımız son derece azaldı. İnşallah millet olarak bu şekilde çaba göstermeye devam edeceğiz. Koronavirüsü de bu şekilde yapmış olduğumuz etkin çaba ve mücadele ile yeneceğiz” dedi.

“Türkiye ve Edirne çapında çok iyi sonuçlar veriyor”

Koronavirüse karşı millet ve devlet olarak çok etkin bir mücadele yürütüldüğünü aktaran Vali Canalp; “Şuana kadar da bu mücadeleyi çok iyi şekilde götürdük ve götürmeye de devam ediyoruz. Hem Edirne, hem de Türkiye olarak Korona’ya karşı mücadelemiz kesintisiz, sürekli ve en güçlü şekilde devam ediyor. Tabi ki bu mücadelenin bu şekilde sürdürülebilmesi için belli fedakârlıkları yapmamız gerekiyor. Şuanda 65 yaşın üzerindeki ve 20 yaşın altındaki vatandaşlarımız uzun zamandan beridir büyük fedakârlık gösteriyorlar. Yine pek çok vatandaşımız zaruri haller dışında evlerinden dışarı çıkmamak suretiyle belli fedakârlığı yürütüyorlar. Yapmış olduğumuz mücadele Türkiye çapında da Edirne çapında da çok iyi sonuçlar veriyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Vali Canalp Edirne’deki durumu açıkladı

Son 1 haftanın içerisindeki vaka ortalamasının 1 kişinin altında olduğunu dile getiren Vali Canalp;  “Son 2 günden beri hiç vakamız yok. Son 1 haftada sadece 4 tane vakamız var. Şuanda hastanemizde kalan vaka sayılarımız ve yatan hasta sayılarımız son derece azaldı. İnşallah millet olarak bu şekilde çaba göstermeye devam edeceğiz ve Koronavirüsü de bu şekilde yapmış olduğumuz etkin çaba ve mücadele ile yeneceğiz” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar