İskeçe Azınlık Lisesi öğrencileri için otobüs seferleri muamması

Okulların Lise 3 örencileri için 11 Mayıs Pazartesi günü yeniden açılmasıyla birlikte, İskeçe Azınlık Lisesi'nde öğrenciler için ulaşım sorunu belirsizliğini koruyor.
Bu haber 2020-05-07 23:33:42 eklenmiş ve 328 kez görüntülenmiştir.
pendik escort

milletgazetesi.gr

İskeçe Azınlık Lisesi Encümen Heyeti tarafından yapılan açıklamada, okul öğrencilerinin çoğunluğunu oluşturan İskeçe balkan bölgesindeki öğrenciler için yapılan özel otobüs seferlerinin yapılmayacağı duyuruldu. Eyalet başkan yardımcısı Nikos Efremidis’in sorunu çözmeye çalıştığı belirtilerek, sorunun hala çözüme kavuşturulamadığı ve ilk gün birçok öğrencinin okula gelemediği kaydedildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayı başlarında kapatılan okulların aşamalı olarak açılmaya başlanmasına rağmen ulaşım sorunu ortaya çıkması dikkat çekti. İskeçe ilindeki en kalabalık okul olan İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerin ezici çoğunluğu köylerden gelen çocuklardan oluşuyor.

Okul encümen heyetinin yayınladığı açıklamada “Bu durumun diğer sınıfların da derslere başlayacağı 18 Mayıs gününe kadar çözümlenmemesi durumunda yaşanacak sıkıntıların daha fazla olacağı da aşikardır.” ifadelerine yer verildi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti tarafından yapılan konuyla ilgili yazılı açıklama şöyle:

“İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesinin değerli öğrencileri ve velileri;

Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar sonrası bugün itibariyle lise son sınıf öğrencilerimiz için eğitim yeniden başlamış bulunmaktadır.

Encümen Heyeti olarak bugün okulda düzenlediğimiz toplantıda bakanlığın önerilerine uygun olarak alınabilecek tüm tedbirlerin alındığını tespit ettik.

Daha önceki duyurumuzda da belirttiğimiz gibi, uygulamanın yaratabileceği sıkıntılarla ilgili düşünce ve önerilerimizi içeren yazıyı ilgili makamlara ilettik ancak şu ana kadar tarafımıza herhangi bir dönüş yapılmadı. Bundan başka, Cuma günü itibarı ile Balkan bölgesine öğrencilere özel otobüs seferlerinin gerçekleşmeyeceğini de öğrendik. Konuyla ilgili il ortaöğretim müdürlüğü ile yapılan görüşmede, Eyalet Başkan Yardımcısı sn. Efremidis’in KTEL yetkilileri ile konuyu çözüme kavuşturmaya çalıştığı belirtildi. Ancak bugün itibariyle konunun henüz çözüme kavuşturulmadığı ve bu sebeple de birçok öğrencimizin okula gelemediği tespit edildi. Bu durumun diğer sınıfların da derslere başlayacağı 18 Mayıs gününe kadar çözümlenmemesi durumunda yaşanacak sıkıntıların daha fazla olacağı da aşikardır.

Bu gelişmeleri bilginize sunarken, tekrar hatırlatmak isteriz ki, evlerinde risk grubunda olan kişiler bulunan öğrenci velileri bir beyanname (ipeftini dilosi) ile çocuklarının okula gelmeyip, dersleri uzaktan takip etmelerini sağlayabilirler. Okulumuz idaresi her veliye konu ile ilgili bilgilendirici e-mail iletmiş bulunmaktadır.

Gelişmelerle ilgili siz değerli öğrencilerimizi, velilerimizi ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar