Su faturalarında yeni düzenleme

Covid-19 salgını sebebiyle 2 ay boyunca su ve atık su ücretlerinde yüzde 50 indirim uygulayan Edirne Belediyesi, haziran ayında su faturaları için yeni bir düzenlemeye gitti.
Bu haber 2020-06-05 00:10:52 eklenmiş ve 130 kez görüntülenmiştir.
pendik escort

Covid-19 salgını sebebiyle 2 ay boyunca su ve atık su ücretlerinde yüzde 50 indirim uygulayan Edirne Belediyesi, haziran ayında su faturaları için yeni bir düzenlemeye gitti. Nisan ve mayıs aylarında su sayacı okuma işlemleri durdurulmuş ve faturalar son 3 ayın ortalaması olarak hesaplanmıştı.

Edirne Belediyesi, Türkiye’nin yeni normalleşme sürecine girmesine rağmen salgın riskinin tam olarak ortadan kalkmamasından dolayı su sayacı okuma işlemini haziran ayında da durdurma kararı aldı. Su tüketim bedelleri, mayıs ayındaki endeksler baz alınarak hesaplanacak. Haziran ayındaki su faturaları, vatandaşların mayıs ayında ödedikleri faturanın yüzde 50 indirimsiz halinden ücretlendirilecek.

Nisan ve mayıs aylarında uygulanan yüzde 50 indirimin son bulduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kentimizde su sayaçlarının büyük bir kısmı vatandaşlarımızın yaşam alanlarının içerisinde yer alıyor. Covid-19 salgınının tam olarak bitmemesinden dolayı, vatandaşlarımızın sağlığını riske atmamak adına haziran ayında da su sayaçlarını okumama kararı aldık. Su faturaları, mayıs ayında yansıtılan faturanın yüzde 50 indirimsiz hali olarak faturalandırılacak. Mayıs ayında vatandaşlarımıza yansıtılan su faturası ocak, şubat ve mart aylarında tüketilen su bedellerinin ortalaması alınarak tespit edilmişti. Hiç kuşkusuz ki yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok evde ocak, şubat ve mart aylarında tüketilen suyun neredeyse iki katı bir tüketim gerçekleşmekte. Edirne Belediyesi olarak hem vatandaşlarımızın sağlığını riske atmamak hem de artan su tüketimine rağmen vatandaşlarımızı haziran ayında da ekonomik olarak çok zorlamamak adına böyle bir karar aldık.” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar