Sahillerde sertifikalı kiralık ev dönemi başlıyor

Edirne’nin Keşan ilçesi sahillerinde sertifikalı kiralık ev dönemi başlıyor.
Bu haber 2020-06-05 23:17:53 eklenmiş ve 117 kez görüntülenmiştir.
pendik escort

 Sahillerde uygulanacak olan sertifikalı ev modeliyle ilgili Keşan Kaymakamlığı toplantı salonunda toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Keşan Kaymakamı Nuri Özder, “Pandemi salgın sebebiyle Keşan Belediyemizin, Hıfzıssıhha Kurulumuza tavsiyesiyle; Saros’ta turizm amaçlı kiralanacak evlerde standardın artırılması, sağlık ve hijyen şartları ile evleri kiralayanların daha güvenli kalabilmeleri için bu çalışmayı yürüteceğiz. Bu çalışmayı belediye yürütecek, jandarma o evlerde kayıtsız kimse olmamasını sağlayacak. Belediyemiz Ticaret Odamıza destek verecek, standartlar belirlenecek. Sertifikasyonlu evler kurulacak bir internet sitesinde yayınlanacak ve geleceklerin daha uygun şartlarda ev kiralamaları sağlanacak. Kiralayan arkadaşlarımızın da kazançları daha fazla olacak.” dedi.

Ardından söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Erikli ve Yayla’da mücavir alanlarımızın içinde uygulanacak, sonra da tüm Saros’a yansıyacak önemli bir çalışma. Belediyemizin, ticaret odamızın, sağlık müdürlüğümüzün, jandarma komutanlığımızın ve emlakçılarımızın görüşlerini alarak bu çalışmaya başladık. Yaklaşık 8-10 bin evin kiralandığını düşünüyoruz. Bu evlerin bir düzen içerisine girmesini için Sertifikalı Kiralık Konaklama Belgesi’ni ev sahiplerimize teslim edeceğiz. Kiralık evlerde vatandaşlarımızın ve yazlıkçılarımızın huzur, güven ve mutluluk içerisinde tatil yapmasını hedefliyoruz. Erikli ve Yayla sahillerinde hayata geçirdiğimiz bu örnek modelimiz ile tüm misafirlerimizi konaklama standartlarımıza uygun evlerde ağırlamak istiyoruz. Keşan Hıfzıssıhha Kurulu tarafından tedbir çalışmaları kapsamında kabul edilmesiyle birlikte ‘Sertifikalı Kiralık Ev’ modeli uygulamamız resmiyet kazanmış oldu. Erikli ve Yayla belediye hizmet binalarımıza 8 Haziran itibarıyla başvurabilirsiniz. Belirlenen standart listelerini de sizlerle paylaşacağız. Düzen ve disiplinin hakim olacağı sahillerimizde evi olan da günü birlik gelen de memnun olacak.” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar