Keşan Hizmet, Muhalefet Şov Peşinde

Türkiye tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ile başarılı bir mücadele verdi ve kontrollü sosyal hayata geçti. Yeni normal hayata geçişle salgın nedeniyle biriken işler de hızlıca bitirilmeye başlandı. Edirne'nin Keşan İlçesi'nde de salgın nedeniyle aksayan belediye hizmetlerini biran önce bitirmek isteyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, mecliste beklemediği bir tabloyla karşılaştı. Vatandaşın hizmet beklediği belediye meclisinde; CHP ve İYİ Partili üyeler kendilerine verilen konuşma sürelerini beğenmedikleri için meclisi terk ederek Keşan halkının hizmet almasının önüne geçti.
Bu haber 2020-06-09 00:05:20 eklenmiş ve 395 kez görüntülenmiştir.

Halk iş, muhalefet ise daha fazla tartışma bekliyor

Keşan Belediyesi olağan meclis toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'nun kendilerine konuşmaları için daha fazla süre vermelerini isteyen CHP ve İYİ Partili üyeler istediklerini alamayınca çareyi halkın uzun zamandır beklediği hizmeti almasını engellemekte ve meclisi terk etmekte buldu.

Dolayısıyla imar için, yol için veya herhangi bir belediye hizmeti için bekleyen vatandaşlar da muhalefetin uzlaşmaz tavrı yüzünden mağdur oldu.

CHP ve İYİ Parti halkı mağdur etti

Keşan Belediye meclisinde Belediye Başkanı Helvacıoğlu, CHP'nin grup sözcüsüne konuşmak istedikleri maddenin başında ve sonunda söz vermiş olmasına rağmen konu geçtikten sonra sözcü tekrar konuşmak isteyerek meclisi adeta provoke etmeye çalıştı. Belediye meclislerinde olmayan bir uygulamanın ben yaptım oldu ile yürürlüğe sokulmak istenmesine ise Helvacıoğlu haklı olarak dur dedi.

Buradan hareketle mağdur edebiyatı yapmak isteyen CHP sözcüsü ise meclisi terk ederek kendilerinden hizmet bekleyen Keşan halkını mağdur etti.

Helvacıoğlu; "Siyasi Hazımsızlıktır."

Yaşanan talihsiz olayla ilgili konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, "Halk nezdinde de vicdanları yaralayan meclisi terk etme davranışını siyasi hazımsızlık olarak düşünmek istemiyoruz.

Bu tartışmalar ve gerçeği yansıtmayan olaylarla Keşan’ın gündemi meşgul edilmektedir. Keşan’ımızın refah seviyesini daha yüksek standartlara taşımak, güçlünün ya da çoğunluğun değil, haklının yanında olmak adına tamamıyla şeffaf bir ekiple, hizmet için çalışıyoruz.

Biz birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Keşan’da yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz birçok projemiz var.

'Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır.' ilkesiyle çıktığımız bu davada, hiç bir güç, bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Birlik ve beraberlik içerisinde şehrimizi bütün olarak düşünerek her kesimdeki ihtiyaçları ve yapılması gerekenleri beraber yapmak için yola çıktık, yüce Rabbim bu yolda bizlere yardımcı olsun ve güzel hizmetler etmeyi bizlere nasip etsin." dedi.

Belgin İba; "Cumhurbaşkanımız Edirne’ye çok değer veriyor."

Cumhur İttifakı ile birlikte Keşan Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar sayesinde Keşan’ın, Türkiye’de parmak ile gösterilen örnek bir ilçe olduğunu ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne’ye çok değer verdiğini aktararak şunlar kaydetti.

“Keşan’ımıza belediye ve hükümetimizin eliyle çok güzel hizmetler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Hükümetimizin gücü Keşan’da hissedilmeye başlandı. 1 yılda Keşan’a yaklaşık 15 milyon lira hibe yatırım kazandırdık. Cumhurbaşkanımız, Edirne’ye çok değer veriyor. AK Parti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’ın destekleriyle, Keşan için istediğimiz hiçbir talep geri çevrilmedi. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, gecesini gündüzüne katarak Keşan’da yaşayan vatandaşlarımız için durmaksızın çalışıyor. Keşan’ı marka şehir yapma yolunda birlik ve beraberliğimizin etkisi hissediliyor.”

“Keşan halkını, AK Belediyecilik hizmetlerinden bu şekilde mağdur edemezler”

Geçtiğimiz günlerde Keşan Belediyesi’nde gerçekleşen meclis toplantısında CHP ve İYİ Parti grubunun salonu terk etmesini değerlendiren Başkan İba, CHP grubunun söz verilmesine rağmen konuşmadığını ve konu geçtikten sonra tekrar söz almaya çalışarak meclisin gündemine gölge düşürdüğünü belirtti.

“Keşan’da birlik ve beraberlik içerisinde çalışırken ne yazık ki, çalışmalarımıza gölge düşürmek isteyen muhalefet partisi mensupları farklı gündemler ile Keşan ve Edirne’yi meşgul ediyor. Canlı yayınlar ile takip ettiğimiz Meclis toplantısında görülüyor ki Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, CHP Grubuna söz vermiştir. Buna rağmen söz verilmediğini iddia ederek salonu terk eden muhalefet üyeleri, gerçeği yansıtmayan suni gündem oluşturarak meclisi manipüle etmiştir. Bu tarz art niyetli davranışların hiç kimseye faydası yoktur. Keşan halkını, AK Belediyecilik hizmetlerinden bu şekilde mağdur edemezler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
kadıköy masöz
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar