Edirne’ye girişler sınırlandırıldı

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesi için gerekli tedbirler alınmaya devam ediliyor. TBMM`nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; bazı milletvekillerinin tutuklanma kararının ardından bu durumu protesto etmek üzere Edirne ve bazı illerde toplanma çağrıları yapıldığı bilgisi üzerine Edirne Valiliği harekete geçti. Yapılan açıklamada Koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması amacıyla, 14 Haziran saat 08.00`den 17Haziran saat 08. 00`e kadar (3) üç gün süreyle kente girişler sınırlandırıldı.
Bu haber 2020-06-09 00:13:39 eklenmiş ve 267 kez görüntülenmiştir.
pendik escort

TBMM`nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla Güven`in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa`nın 84. maddesine göre Milletvekillerinin düşürülmesi ve neticesinde tutuklanarak cezaevine gönderilmelerini protesto etmek amacıyla Edirne ve bazı illerde toplanma çağrıları yapıldığı bilgisi üzerine Edirne Valiliği harekete geçti. Yapılan açıklamada Koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması amacıyla, 14 Haziran saat 08.00`den 17Haziran saat 08. 00`e kadar (3) üç gün süreyle kente girişler sınırlandırıldı.

3 günlük sınırlandırma

Bu tür eylemlerin Edirne’de düzenlenmesi durumunda karşıt görüşlü gruplar arasında gerginliklerin yaşanabileceği, şiddet içerikli sokak eylemlerinin meydana gelebileceği, katılımcı şahıslar ile diğer vatandaşlarımız arasında sözlü ve fiziksel olayların meydana gelebileceği, kamu düzeni ve güvenliğinin tehlikeye düşebileceği, Koronavirüs (Kovid-19)`le mücadeleyi zafiyete uğratabilecek şekilde, kişiler arası teması arttıracağı öngörüldüğünden salgınının yayılmasını önlemek ve genel sağlığın korunması amacıyla Edirne Valiliği tarafından kente girişler 3 gün süreyle sınırlandırıldı.

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada protesto veya eylemlerin Edirne il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) düzenlenebilecek her türlü Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü, Miting, Açık Hava Toplantısı, Yürüyüş, Protesto Eylemi, Oturma Eylemi, Açlık Grevi, Stant Açma, Çadır Kurma, İmza Kampanyası, Konser, Şenlik, El İlanı/Bildiri/Broşür Dağıtma, Afiş/Poster Asma vb. etkinliklerin 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C ile 66. maddeleri gereğince yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre bu hususta alınan ve ilan olunan karar ve tedbirlere uymayanlar hakkında başta Türk Ceza Kanunu olmak üzere Umumu Hıfzıssıhha Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve diğer kanunlara göre adli ve idari işlem yapılması karar verildiği belirtildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar