Kırkpınar alınacak karara göre Eylül Ayı’nda yapılabilir

Türkiye Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Encümen Toplantısı video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Konferansta encümen üyeleri, 659’uncu Kırkpınar’ın Eylül Ayı’nda tedbirler kapsamında yapılabileceğini belirtti.
Bu haber 2020-07-02 13:46:14 eklenmiş ve 360 kez görüntülenmiştir.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Kentler Birliği Encümen Toplantısı’nda koronavirüs salgını nedeniyle yapılıp yapılmayacağı tartışma konusu olan 659’uncu Kırkpınar’ın Eylül Ayı’nda yapılmasına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Türkiye Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği encümen üyelerinin son yaptığı toplantıda Kırkpınar’ın Eylül Ayı’nda yapılması görüşü ağırlık kazandı.

Salgında Kırkpınar’ın nasıl yapılması gerektiğinin bilimsel olarak incelenmesi için 3 farklı üniversiteden görüş alınmasına karar verilmişti. Bakanlık ya da federasyon vasıtasıyla Bilim Kurulu’na sunulması ve orada da rehber niteliğinde bir çalışma yapılması kararı alınmıştı. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2 üniversite tarafından raporların hazırlandığı, 3’üncü üniversitenin raporunun beklendiği ve ardından Sağlık Bilim Kurulu’na sunulacağı belirtildi.

Türkiye Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği encümen üyesi Edirne Belediye Başkanı ise Kırkpınar’a katılacak pehlivanların 14 gün kampa alınabileceğini, pehlivanlara testler yapılabileceğini ve test sonuçları negatif çıkanların alınabileceğini söyledi.

Kırkpınar’a geçtiğimiz yıl 2 bin 228 pehlivan katılmıştı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar