Kurban bağışı için stant kuruldu

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde Edirne Saraçlar Caddesi'nde, "Kurban Bağışı" bilgilendirme standı kuruldu. Edirne İl Müftü Vekili Hüseyin Okuş, yaptığı açıklamada Diyanet İşleri Başkanlığımızın uzun yıllardır devam ettirdiği çok önemli bir husus var. Kurban Bayramı’nda kurbanlarımızı paylaşarak kardeşliğimizi, dostluğumuzu, yardımlaşmamızı pekiştirmek için mühim önemli bir çalışma yapılıyor. Bu yılda yine vekâlet ile kurban bağışı kampanyası devam ediyor “dedi.
Bu haber 2020-07-06 15:51:44 eklenmiş ve 278 kez görüntülenmiştir.

Hiçbir sıkıntı yaşanmadan, hijyen ve temizlik kurallarına dikkat edilerek Kurban Bayramı’nın geçirileceğini ifade eden Okuş, “Bununla beraber Diyanet İşleri Başkanlığımızın uzun yıllardır devam ettirdiği çok önemli bir husus var. Kurban Bayramı’nda kurbanlarımızı paylaşarak kardeşliğimizi, dostluğumuzu, yardımlaşmamızı pekiştirmek için mühim önemli bir çalışma yapılıyor. Bu yılda yine vekâlet ile kurban bağışı kampanyası devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

“Geçen yıl bin 200 kurban bağışı yapıldı”

Okuş, Edirne’de geçen yıl bin 200 civarında kurban bağışı yapıldığının altını çizdi.

Bu yıl ve gelecek yıllarda daha fazla bağış beklediklerini belirten Okuş, “Bu ne için önemli özellikle kurbanlarımızı paylaşarak etrafımızdaki komşularımızı fakirleri hatırlamak onlarla arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi komşuluğumuzu pekiştirmek açısından çok önemli bunu zaten yıllardır yapıyoruz. Bununla beraber dünyanın birçok ülkesinde bizlerden yardım bekleyen selam, dua, kurban bekleyen insanlar var. Onlara da mutlaka yardımlarımızı ulaştırmak durumdayız. Bu vesile ile Diyanet İşleri Başkanlığımız geçen yıl 150’e yakın ülkede 450 bin kurban kesti. Bu çok önemli bir rakam inşallah yine bu ülkelere tamamında kurbanlar kesilecek bu vesile ile hem yurt içinde hem yurt dışında fakirlere yoksullara ulaşacak kurbanlarımız için biz 2 tane kurban kesen Edirne’de ki bütün kardeşlerimizden şunu bekliyoruz. En azından kurbanlarının bir tanesini bu kampanyalara bağışlayarak dünyanın her hangi bir yerinde insanlara kurbanı ile selamı, duasıyla katkıda bulunmaktır.” Dedi.

“Edirne’de 15-20 stant açtık”

Kurbanların 2020 yılı içerisinde yurt dışı vekalet ile 825 lira, yurt içinde ise 975 lira olduğunu hatırlatan Okuş, “Fiyatlar gayet makul dolayısıyla biz bütün camilerimizde ilan ediyoruz. Edirne’nin de yaklaşık 15-20 noktasında stantlarımızı açtık. Bu stantlarda arkadaşlarımız gelen bağıları alıp makbuzlarını kesiyorlar. Dolayısıyla sisteme giriyorlar. Sisteme girildikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığımız her kurban bağışçısına ayrı ayrı mesaj gönderiyor. Mesajlarında teşekkürlerini belirterek kurbanlarının verdiği adrese ulaştığını belirtiyor. Dolayısıyla önemli ve profesyonel bir organizasyon Diyanet İşleri Başkanlığımızın koordinesinde ve şehirlerimizde yürütülüyor. Bizde Edirne İl Müftülüğü çalışanları olarak inşallah bu yıl güzel bir çalışma kampanya bekliyoruz. Şimdiden kardeşlerimizin yapacakları vekalet ile kurban bağışlarını makbul eylesin diyorum” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer 3.SAYFA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar