Soros Yine Sahnede

George Soros’un yardım vakfı Open Society, ABD’de siyahilerin eşitliği için çalışan, ırkçılık karşıtı gruplara 220 milyon dolarlık bir kaynak sağlayacak.
Bu haber 2020-07-11 14:48:36 eklenmiş ve 274 kez görüntülenmiştir.

George Soros’un yardım vakfı Open Society, ABD’de siyahilerin eşitliği için çalışan, ırkçılık karşıtı gruplara 220 milyon dolarlık bir kaynak sağlayacak.

Şalom’un haberine göre; George Soros’un oğlu Alex Soros’un başında olduğu vakfın sağlayacağı 220 milyon doların 150 milyonluk kısmı beş yıllık bir program dahilinde hibe olarak verilecek. 70 milyon dolarlık kısım ise yerel idarelerin hapishane şartlarını iyileştirmesi ve siyahilere eğitim bursu ve staj imkanı sağlamak için kullanılacak.

Vakıftan yapılan açıklama şöyle: “Bu yatırım, siyahileri temsil eden liderlerin sesinin daha iyi duyulmasını ve toplumumuzun içindeki farklı gruplar arasında yıllar içinde oluşan bariyerlerin yok edilmesini sağlayacaktır. Beş yıllık bir plan dahilinde ayrılan bütçe ile ayrıca toplumumuzun her köşesine ulaşılacak ve ayrımcılık konusunda toplumda farkındalık yaratılacaktır.”

ETİKETLER : Soros Yine Sahnede
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar