Hersekzade Ahmet Paşa Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi

Edirne Öncü Haber olarak her hafta İlimizin eğitim kurumlarından birini tanıttığımız röportajlar kısmında bu haftaki okulumuz Hersekzade Ahmet Paşa Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi . Konuğumuz Hersekzade Ahmet Paşa Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Salahattin ARSLAN
Bu haber 2020-08-26 12:57:33 eklenmiş ve 3231 kez görüntülenmiştir.


Okul müdürü olarak kendinizi ve eğitim kadronuzu kısaca tanıtır mısınız?

Ben Salahattin ARSLAN. Hersekzade Ahmet Paşa Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürüyüm. Ben, müdür yardımcılarımız ve öğretmenlerimizin çoğu uzun yıllardır birlikte aynı kurumda çalışmaktayız. Okulumuzda çalışan herkes alanlarında uzman, kişisel ve mesleki gelişimlerine önem veren, değişen bilgi ve teknolojiyi takip eden ve etkin kullanmaya çalışan bireylerdir. Ayrıca öğrenmeye, kendini geliştirmeye açıktır; öğrenme ve öğretmenin hazzını derinden duyar, daha iyiye ulaşmak için büyük çaba sarf eder.


Ortaokulunu/Anadolu İmam Hatip Lisesini Edirne Öncü Haber için tanıtır mısınız? Okulunuzu öğrenciler ve veliler neden tercih etmelidir?

Okulumuz akademik, mesleki, sosyal ve fiziki açıdan çok elverişlidir. Biz eğitimciler olarak temel hedefimiz olan öğrencilerimizin ilgi, istek, yetenek ve becerileri doğrultusunda milli ve manevi değerlerimizi yaşayan, koruyan, değişime ve gelişime açık, teorik ve teknolojik gelişmeleri takip eden sosyal ve kültürel gelişimini tamamlayan bireyler olması adına elimizden geleni arttırmaya ve uygulamaya çalışıyoruz. Bu nedenle tereddütsüz tercih edebilirler.
Okulunuzun akademik, mesleki, sosyal calismalari ve fiziki eğitim imkânları  hakkında bilgi verir misiniz?

Okul binamızda 24 derslik, 1 kapalı spor salonu, 1 konferans salonu, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları ve bir de z-kütüphane bulunmaktadır.
Ayrıca okul bahçesinde 228 öğrenci kapasiteli bir pansiyon ve bir yemekhane bulunmaktadır. 
Yeni ve gelişen yöntem ve tekniklerin takibinde yapılan öğretim faaliyetlerinin yanı sıra okulumuzda spor, sanatsal, kültürel, belirli gün ve haftalar ve değerler eğitimi ile ilgili etkinlikler, mesleki eğitim tatbikatları, rehberlik faaliyetleri ve gezi programları düzenli olarak yapılmakta; okulumuz ulusal ve uluslararası projelere etkin katılım sağlamaktadır. İmam Hatip Ortaokulu/Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak  egitim mufredati hakkinda bilgi verir misiniz?

Öncelikle İmam hatip okulları meslek lisesi olarak görülebilmekte; ancak o grupta yer almamaktadır. Fen ve Sosyal Bilimler Programı/Projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerinde 9. sınıflardan itibaren Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinde Fen Liseleri için hazırlanan öğretim programları ve ders kitapları okutulabilir.

Ders çizelgelerimiz okul web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda sunulmuştur:
Okulunuzdaki sosyal, sportif, kültürel, etkinlikleri ve projelerinizi anlatır mısınız?

Okulumuzda belirli gün ve haftalar ve değerler eğitimi ile ilgili etkinlikler, tiyatro gösterileri, şiir dinletileri, mesleki eğitim tatbikatları, rehberlik faaliyetleri ve gezi programları yapılmaktadır. Sportif müsabakalara okul takımlarımız etkin katılım sağlamaktadır. Özellikle hem AB projeleri hem TÜBİTAK projelerine çok önem veriyor gerekli çalışmaları yapıyor başvurularda bulunuyoruz.Okulunuzun öne çıkan başarıları nelerdir. Öğrencileriniz mezun olduklarında hangi kazanımlara sahip olurlar?

Öğrencilerimizin hayata; ilgi, istek ve yeteneklerine göre bir yüksek öğretim kurumuna hazırlamayı temel ilke olarak benimsemekteyiz. Bu nedenle ilgi ve alanlarına göre üniversiteye hazırlıyoruz ve tabiki yabancı dil konusunda da özgüvenli ve dile hakim istendik davranışlarını kazandırma adına gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz.


    Son olarak Okulunuz hakkında kamuoyuna neler söylemek istersiniz?

Eğitimde öğrenci veli öğretmenin eşgüdümlü çalışması istisnasız bir önkoşuldur. Hem öğrencilerimiz hem velilerimiz bizim bir parçamızdır ve çok değerlilerdir. Bizler okulumuza inanıyor; başarı duygusunu tüm paydaşlarımıza yansıtmak istiyor ve tüm çalışmalarımızı azami uğraşlarla yapıyoruz.Okulun Sosyal Medya Hesapları 

 

 

 

 

 

 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
MEDİNE CANLI
Arşiv Arama
- -
EDİRNE ÖNCÜ HABER
© Copyright 2020 EDİRNE ÖNCÜ a. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balkanlar
Balkanlar Makale
E- Dergi
Genç Evladı Fatihanlar